Ara
Mesaj

Diş eti hastalığına ne sebep olur?

Diş eti hastalığına ne sebep olur?

Diş eti hastalığına ne sebep olur?

Diş etleri, ağız boşluğunda ve bir bütün olarak vücutta olup bitenlere karşı çok hassastır, bu nedenle hem banal dikkatsiz diş fırçalama hem de kronik bulaşıcı bir süreç onlara yansır.

  • Kötü ağız hijyeni;
  • Hormonal değişiklikler (örneğin, hamile kadınların diş eti iltihabı ayrı ayrı izole edildi);
  • Hipovitaminoz;
  • Bazı sistemik hastalıklar (diabetes mellitus, AIDS);
  • Genetik eğilim;
  • İlaç almak;
  • Doku trofizminde yaşa bağlı değişiklikler;
  • Tehlikeli üretimde çalışın.

Diş eti hastalığının tedavisi
Diş eti hastalığının teşhisi ve tedavisi, problemle başarılı bir şekilde başa çıkmak için gerekli tüm alet ve bilgiye sahip olan diş hekiminin tek görevidir. Bir profesyonelin ilaç tedavisi ve profesyonel temizlikten diş etlerinde takı mikrocerrahi müdahalelerine kadar geniş bir teknik yelpazesi vardır.

Klinik size ne sunabilir?
Profesyonel diş temizliği (ultrasonik, lazer veya kumlama). Ana amaç dişlerden plak, taş ve tortuları çıkarmaktır.

Donanım tedavisi. “Vector” tipi cihazlar derin periodontal cepleri temizlemenize, kök kısmını cilalamanıza ve doku yenilenmesini iyileştirmenize izin verir.

Tıbbi uygulamalar . Antibakteriyel etkiye sahip özel yollarla yapılırlar. Karmaşık tedavide kullanılırlar. Ayrıca popüler olan ilaçlar Solcoseryl, Kholisal, Maraslavin vb.

Fizyoterapi (masaj, darsonvalizasyon, vakum tedavisi vb.). Kan dolaşımını normalleştirir, doku beslenmesini iyileştirir ve kanamayı azaltır.

Konservatif tedavinin etkisi yetersizse, kürtaj reçete edilir ve bu da periodontal ceplerin küretajına izin verir. Cerrahi flep operasyonları ve diş splintleme iyi sonuçlar verir.

Diş eti hastalığı, ağız boşluğunun ve vücudun durumuna özel bir tutum gerektirir, bu nedenle mevcut patolojinin ilerlemesini önlemek için tüm önlemleri almak gerekir. Kontrol için yılda birkaç kez diş hekiminizi ziyaret edin ve genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürürken sistemik önlemeyi aklınızda bulundurun.